Domácí chov hadů


            Novinky na webu:         Dodány nové reference        od spokojených majitelů.        Dále nové video z pořadu       Rady ptáka Loskutáka                                    

Vítejte na stránkách o chovu hadů v domácích podmínkách

guttata

Hady chovám již několik let a na těchto stránkách najdete jak doufám zajímavé informace o chovu hadů v domácích podmínkách. Nikoli však o hadech jedovatých, ale puze o tzv. škrtičích. A to nejen pro úplné začátečníky, kteří s chovem nemají žádné zkušenosti, ale i pro mírně pokročilé.

Chci zde informovat a případně poradit všem, kteří o chovu uvažují nebo s ním začínají a zároveň jim podat praktické rady, které by mohli využít v běžných domácích podmínkách.

V počátcích se budu věnovat chovu asi nejrozšířenějších hadů pro začátečníky elaphe guttata neboli užovka červená.

Nejsem žádná drůbežárna, proto když nabízím mladé hady z mého chovu tak mě nezajímá množství (nepářím několikrát do roka jako někteří rádoby chovatelé), ale kvalita. Vždy jsou prodávaná mláďata plně rozkrmena tedy samostatně žroucí. Hadi jsou můj koníček a nedělám to proto abych na nich zbohatl, ale chovám je proto, že mě to baví.

PAMATUJTE, že had se nedá ochočit jako pes, ale o to je to úžasnější zvíře.

Vše co na těchto stránkách najdete včetně fotografií jsou mé vlastní. Nejedná se o žádné kopírování a vše je podloženo vlastními zkušenostmi. Případně je vše podloženo zkušenostmi a vše je konzultováno s několika na sobě nezávislými chovateli s letitými zkušenostmi.